O blogu

Jesteśmy doradcami podatkowymi ale o podatkach piszemy także z innej perspektywy. Lubimy zastanawiać się nad sensem przepisów i ich celem ekonomicznych. Analizujemy przepisy pod kątem ich racjonalności zarówno z punktu widzenia podatnika jak i budżetu. Mamy spore doświadczenia zawodowe i legislacyjne.

W ostatnich latach przygotowywaliśmy projekty nowelizacji ustaw (m.in. nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym), szereg projektów interpelacji poselskich (w tym w szczególności w zakresie VAT) oraz opracowań eksperckich dotyczących aktów prawnych dla Komisji Finansów Publicznych. Przygotowaliśmy od podstaw projekt ustawy o rzeczniku praw podatników, jedyny projekt ustawy w obecnej kadencji Sejmu, zgłoszony przez opozycję, który nie został odrzucony przez większość rządową w pierwszym czytaniu.

Braliśmy udział w tworzeniu opracowania PayingTaxes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>